Business

Nebojte se prasklého topení

Ústřední topení

Ústřední topení bylo lidem známo již ve starověku. Tehdy pochopitelně nebyly v lidských příbytcích žádné radiátory naplněné vodou, vynález radiátorových těles pochází až z poloviny 19. století a mnozí z vás se díky tomuto objevu mohou v zimních měsících doma ohřát a užívat si dokonalého bytového komfortu. Radiátory ústředního topení však mohou přestat plnit svou funkci prakticky kdykoli. Je to jen technická vymoženost, a jako každá technologie, i tato může být poruchová.

instalatér při práci

Nejméně příjemné je to v okamžiku, kdy probíhá topná sezóna, a radiátory jsou rozpálené „doběla“. Jestliže v takové chvíli začne unikat z potrubí nebo z topného tělesa kapalina, je to vždy důvod k přivolání havarijního servisu topenářů.

Havarijní servis udržují instalatérské firmy nonstop, funguje to podobně, jako u všech složek Integrovaného záchranného sboru (hasičů, policie a zdravotnické služby). Můžete jim dát na vědomí o technické závadě prakticky kdykoli a nezáleží na tom, zda je středa ráno, nebo neděle před půlnocí.

instalatérské práce

Podlahové vytápění

V poslední době vzrůstá zájem o podlahové vytápění. Jeho výhoda spočívá v tom, že se teplo rovnoměrněji šíří v prostoru, a není nutné vodu v topném systému ohřívat na tak vysokou teplotu, jako v radiátorech. Ještě před několika desítkami let však panovala mezi lidmi obava z možné technické závady, tedy jakési obdoby prasklého radiátoru – zatímco prasklý radiátor snadno demontujete a vyměníte za nový kus, u podlahového topení to znamenalo rozkopat celou podlahu.

Toto však dnes již neplatí. Existují metody instalatérů v Praze, jimiž lze snadno, rychle a hlavně s maximální přesností odhalit i tu sebemenší prasklinku, a není pak nutné vystěhovávat z místnosti veškerý nábytek, protože stačí odkrýt jen pár centimetrů čtverečních podlahové krytiny. Unikající voda z podlahového topení se zjišťuje akustickými tyčemi Hykron anebo formovacím plynem.

Mohlo by se vám také líbit...