Peníze

Bez peněz nelze existovat

I kdyby byl člověk vysloveným asketou, nedokážu si představit, že by dnes vyžil docela bez peněz. Protože si všichni určitě dokážeme představit, jak by žil někdo, kdo by na tom byl finančně mizerně, kdo by neměl aspoň takové peníze, jež jsou potřeba k financování toho naprosto nepostradatelného, bez čeho se nejde v lidském životě obejít.

kus dolaru

My obyčejní lidé prostě musíme platit přinejmenším za jídlo, oblečení a bydlení, a podnikatelé pak navrch ještě za to, co je nutností pro zdárné fungování jejich firem. Kdyby se tak nedělo, skončili bychom hladoví a bezprizorní a změnili bychom se v učiněnou divou zvěř. Což samozřejmě nikdo nechce.

Ale co když si tedy potřebujeme aspoň to naprosté minimum nezbytných peněz vydělat, jenže se nám to z nějakých důvodů právě nedaří? Co když ani naše sebevětší snaha nepřináší své plody v podobě dost vysokých příjmů? Nebo co když máme zaplatit za něco, co je skutečně nákladné a na co náš člověk obvykle jen tak peníze dohromady nedá? Pak už musíme uvažovat i o půjčce, která by nám pomohla to zvládnout.

muž s dolary

A která půjčka nám v tom může pomoci? To záleží jednak na naší volbě a jednak na tom, kdo z poskytovatelů půjček bude ochotný naší žádosti o dočasné poskytnutí peněz vyhovět. Protože žadatelé si za normálních okolností samozřejmě nevyberou půjčku předraženou nebo provázenou takovými podmínkami, jež se nedají v dané situaci splnit, a finanční ústavy zase nepůjčí peníze jen tak někomu, kdo by jim je už nebyl schopen či ochoten vrátit.

A tak se někdy dlouho hledá ta pravá nabídka. A jak spotřebitelům, tak i soukromým podnikatelům může někdy nakonec přijít vhod nebankovní americká hypotéka. Protože u té se poskytovatel nepitvá tolik v soukromí žadatele a žadatel nemusí trnout, zda nakonec uspěje. Protože tady se dá nemovitost do zástavy a tím je to odbyté. Což se slušná nabídka, že?

Mohlo by se vám také líbit...