Jak by měl vypadat ideální zahradní altán

Během tropických horkých dní je stín velmi vítaným. Avšak zdaleka ne vždy jej máme k dispozici, a to i na své zahradě. Nejideálnější jsou samozřejmě stromy, které díky vypařování vody z listů navíc pod sebou snižují teplotu, avšak jen málokdo má na svém pozemku nějaký dostatečně vzrostlý, aby se pod něj bylo možné schovat.

Nelze se tedy divit, že si svou popularitu stále drží zahradní altán https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany. A jak se zvyšují průměrné letní teploty, jejich prodej stoupá. Největší je samozřejmě koncem jara a začátkem léta, avšak prodávají se v podstatě celou letní sezónu.

střecha dřevěného altánu

Ovšem ne všechny altány byly vytvořeny stejně. Některé jsou lepší než jiné, další zase mají odlišné vlastnosti, které se hodí do specifických podmínek. Navíc se dost liší i cenou. Pro laika tak nemusí být vždy snadné vybrat ten správný. Přesto je dobré se na několik bodů zaměřit.

Tím prvním je samotná konstrukce. Jedná se o tu základní, tedy stříšku na čtyřech tyčích, nebo jsou zde i nějaké boční díly? A pokud ano, využijeme je? A jedná se o čtvercový či obdélníkový tvar? To vše bychom měli rozhodnout ještě předtím http://www.pppnj.cz/Stranky/Odborne%2520clanky/Specificke_poruchy_uceni.aspx než vejdeme do obchodu. Značně nám to usnadní výběr.

plastový altán s modrou plachtou

Dále bychom měli věnovat pozornost tomu, jak bude altán ukotven k zemi. A ukotvení je potřeba, jinak by vám jej silnější vítr mohl odnést, zvláště pokud se bude jednat o typ s velmi lehkou konstrukcí. Proto je potřeba, aby úchyt byl dostatečně pevný. S tím souvisí i pevnost jednotlivých částí. Čím solidnější budou, tím stabilnější bude celá stavba, a tím bezpečnější také bude. Ideální tedy je, aby kostra měla co nejméně dílů. Pokud totiž budou nohy rozděleny například na dva či tři, pak to vytváří slabá místa, a to rozhodně není dobře.

V neposlední řadě bychom také měli zvážit materiál. Toto rozhodnutí se odvíjí od toho, zda jej chceme mít postaven dlouhodobě, či zda jej vytáhneme pouze občas. Avšak ať už se rozhodneme jakkoliv, měli bychom pamatovat, že i zde je dobré upřednostnit kvalitu před cenou. Tedy alespoň pokud chcete, aby vám sloužil dlouho.