Výrobky

Se solární sprchou uspějete i na dovolené


Solární sprcha je v současnosti velmi rozšířený výrobek a na jeho propagaci se zřejmě podepisuje i zájem o fotovoltaiku a solární kolektory na ohřev vody. Ohřívat vodu Sluncem je velmi ekonomický způsob a připomněl nám jej již Ladislav Smoljak ve filmu „Kulový blesk“, jakožto bláznivý domácí kutil. Výrobci solárních sprch se soustředili na dva základní typy produktů, a sice na sprchy pevně instalované do podloží a na sprchy přenosné. Jestliže osobně preferujete ten druhý typ, máme pro vás „tip“, jak a kde ji využít poněkud méně tradičně – na dovolené.

Slunce nad krajinou

Tahat se se sprchou i na dovolenou, má to vůbec význam? Ano, zajisté, vysvětlíme i hned, proč.

Pronajatá horská chata – jestliže si skupina nadšenců pronajme horkou chalupu, má ji sice celou pro sebe, ale majitel si tu může účtovat spotřebu elektřiny a započítat ji do celkových nákladů za pronájem. Nač tedy zbytečně ohřívat vodu v průtokovém ohřívači, když ji může ohřát zadarmo Slunce? A sprchování pod širým nebem s výhledem na horský terén je rozhodně zajímavější, než být uzavřeni ve sprchovém koutu v interiéru.

sprchový kout

Vlastní chalupa – někteří lidé preferují trávení dovolené na vlastní chatě. Tam se solární sprcha rozhodně hodí, i kdyby šlo o pouhý ohřev vody na mytí nádobí. Využijete ji i pro zahrádkářské práce (mytí nářadí, ovoce a zeleniny), pro úklid (vytírání podlahy a schodů) nebo mytí oken.

Sportoviště – využíváte u některého rekreačního zařízení tenisové kurty či hřiště pro plážový volejbal? Anebo provozujete tyto aktivity na chalupě spolu s dalšími osadníky? Pak by se vám zdarma ohřev vody mohl hodit. K zásobníku připojíte zahradní hadici, nasměrovanou od vaší studny k vhodnému místu s dostatečným slunečním svitem, a pak už jen čekáte, až se voda ohřeje. Někdy stačí voda vlažná, například pro osvěžení obličeje, zátylku, rukou a chodidel.

Mohlo by se vám také líbit...