Business

Co je to virtuální sídlo

Ze zákona musí mít každá zaregistrovaná firma své sídlo, podobně jako fyzická osoba musí mít trvalé bydliště. Je to především proto, aby úřady a jiné instituce věděly, kam posílat korespondenci. Přeci jen, i když se dnes většina komunikace odehrává elektronicky, stále ještě jsou dokumenty, které musí být zaslány klasickou poštou.

Tady však může nastat problém. Mnozí především malí živnostníci nemají kancelářské prostory a svůj podnik spravují z domova. To se však nemusí líbit některý úřadům, když vidí, že adresa firmy je stejná jako adresa jejího majitele. Navíc, když přijde na obchodní jednání, ať už s klientem či investorem, rozhodně nevypadá nejlépe, když si je pozveme k sobě do obýváku. Co ale s tím?

sídlo firmy na kraji města

Zde nám může pomoci virtuální sídlo https://www.companiesandoffices.cz/sidlo-spolecnosti/. Jedná se o kancelářské prostory, které budou fungovat jako dočasné sídlo firmy. Tam vám bude chodit korespondence a také zde budete moci vést potřebná jednání. To vše je samozřejmě vhodné, ale jak se to liší od toho, když si dané místnosti jednoduše pronajmete?

Tím hlavním a pro mnoho lidí nejdůležitějším rozdílem je cena. Vzhledem k tomu, že zde budete jen skutečně zřídkakdy, zde nebudete mít své věci. Proto může ony prostory využívat více firem najednou, což znamená, že cena může být nižší. Co se pošty týče, tak tu si vyzvedáváte na recepci budovy. https://wiki.cz.grepolis.com/wiki/Budovy

moderní kancelářská budova

Další výhodou je, že zde není tolik starostí. Nemusíte se starat o údržbu či o jiné podobné záležitosti, koneckonců budete toto místo využívat, jak již bylo řečeno, pouze velice zřídkavě. Přesto jsou tyto prostory vybaveny tak, aby vytvořily na vašeho klienta dobrý dojem. Je tedy jasné, že se virtuální sídlo vyplatí především těm podnikatelům, kteří běžně kancelář nepotřebují, avšak chtějí na schůzkách působit seriózně. Hodí se zejména pro drobnější živnostníky a malé rodinné podniky. Naopak pro větší firmy, které kanceláře přeci jen potřebují, to rozhodně není ideální volbou. Proto je dobré se předem zamyslet, do které kategorie patříme. Jen tak skutečně ušetříme peníze.

Mohlo by se vám také líbit...