Business

Koberce v domácnosti nejen pro chůzi

Také se vám občas stává, že máte vysloveně chuť namísto usednutí do křesla sedací soupravy ulehnout na koberec a provozovat tu různé činnosti? Některým lidem se to stává poměrně často, protože zjišťují, jak komfortní je podlahová kratina, a kolik otevřeného prostoru kolem sebe mají.

Výhodné je to například tehdy, máme-li rozpracovanou nějakou záležitost na notebooku, a k tomu potřebujeme mít vedle sebe různé papírové podklady, jako např. faktury a účtenky, reklamační protokoly, záruční listy, rozkládací papírové mapy atp. Při takové práci se někdy hodí klasická stolní kalkulačka, pravítko, propiska, zvýrazňovače, a pro zvýšení komfortu i hrnek s čajem či kávou, minerálka, džus a nějaké to občerstvení, např. ořechový dortík, pudink se šlehačkou a s ovocem atp.

práce na koberci

Toto vše si pohodlně rozložíte na podlahu a máte tu pracoviště mnohdy lepší, než na psacím stole s omezeným tvůrčím prostorem.

Koberce musí být čisté a voňavé

Když si domů pořídíte koberec a máte jej první den, krásně voní „novotou“, tím typickým odérem ještě z obchodu, kde vám jej vyměřili a odřízli přesně podle vašich požadavků. Tehdy můžete mít pocit, že by se na zemi dalo i stolovat a někdy to svádí i k tomu, udělat tu kotoul nebo pár kliků. Nepotřebujete ani cvičební podložku, protože koberec je měkký a příjemný na dotek.

dívka na koberci

Na novém koberci se vám bude dobře pracovat, odpočívat i svačit, jenže koberec je textilie a nelze jej jen tak srolovat a vhodit do pračky, namísto toho jej podrobujeme pouhému vysávání prachu, a výsledky této práce jsou podobné, jako kdybyste namísto praní vaší košile dvakrát do týdne košili pouze zbavovali prachu vysávací hubicí. Je na ní i váš rozkládající se pot a toho se zbavíte pouze v pracím bubnu.

Na koberci se také objevuje pot, nejčastěji z chodidel při chůzi naboso nebo v ponožkách, a díky tomu se také časem z koberců pouze vysávaných sáčkovými vysavači začne šířit typický pach bosých nohou. Na takovém koberci se vám asi nebude chtít příliš dlouho zdržovat. Tehdy je vhodná chvíle povolat profesionály a koberec podrobit čisticímu procesu čištění koberců Wismont čištění, který z něj odstraní vše, co tam ponechal sáčkový vysavač.

Mohlo by se vám také líbit...