Čím by vás mohl oslovit list Jinanu dvoulaločného

Alkohol versus Jinan

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč je mezi lidmi tolik oblíbený alkohol? Ačkoli se všeobecně ví, že jde o velmi nebezpečný jed, a lze na něm vybudovat tak silnou závislost, kterou v některých případech nelze úspěšně vyléčit?

list Jinanu dvoulaločného

Jedním z hlavních důvodů pití alkoholu je pocit pohody a uvolnění (pochopitelně nastává jen v počáteční fázi, a jelikož jde o drogu, organismus pak vyžaduje vyšší a vyšší dávky). Uvolnění způsobuje zejména rozšíření cév, krev tak může lépe proudit i do tělních periferií a teoreticky lépe zásobit všechny části těla živinami a zároveň z něj lépe odvádět škodliviny. Taková je teorie, ovšem vzhledem k tomu, že alkohol je toxický buněčný jed, jev rozšíření cév je příznivý proto, že ulevuje od stresu, uvolňuje vnitřní napětí a pocit stísněnosti, depresí a úzkostí.

Jinan dvoulaločný

V případě alkoholu jde o neúčinnou berličku, což si jistě sami dokážete odvodit, ale v přírodě existují i léčivé rostliny, které působí podobným způsobem – rozšiřují cévy, ale nikoli na bázi toxických látek, nýbrž naopak léčivých.

Jedním z takových zázraků je i Jinan dvoulaločný, jehož prodej probíhá již mnoho let. Je o něj zájem zejména pro tuto vlastnost, kterou využijí lidé zdraví i churaví. Je známo, že zlepšuje stavy Alzheimerovy choroby, problémy s pamětí a koncentrací, křeče, závratě, mdloby i stavy dočasné ztráty sluchu.

Jinan dvoulaločný působí především v oblasti hlavy, tedy zejména v mozku a v orgánech sluchu, zraku a čichu. Je o něm také prokázáno, že má pozitivní vliv na cévní mozkové příhody https://cs.wiktionary.org/wiki/l%25C3%25A9k a infarkt myokardu. Na pozoru však musí být lidé, kteří užívají přípravky na ředění krve, jako je např. Warfarin.

Velkou výhodou tohoto přírodního léku je fakt, že nevyvolává závislost a jedná se o bezpečný přírodní prostředek. Jinan dvoulaločný se prodává ve formě sušených listů pro čajové odvary anebo jde o koncentrované přípravky např. na bázi tinktur. Zároveň jde o poměrně levný a dobře dostupný výrobek.