Domov

O jaké benefity se opírá výroba mobilních domů

Výroba mobilních domů probíhá v České republice již mnoho let a v současné době rozhodně nemá polevující tendenci. O mobilní dřevostavby je totiž stále zájem a my bychom si mohli ve stručnosti objasnit, proč je po těchto objektech vysoká poptávka.

Cena – trh s realitami se dnes dostal až do obludných rozměrů, a to jednak díky astronomickým cenám, které v mnoha případech vůbec neodpovídají reálné hodnotě nemovitosti, a pak i z toho důvodu, že není vůbec snadné zakoupit např. docela obyčejný byt v bytovém domě. O byty je stále zájem mezi překupníky a investory, kteří je chtějí skupovat, renovovat a později pronajímat, a tím se velmi snadno živit. Možná, že i vy máte osobní zkušenost z prodeje bytu, kdy vás předběhl jiný zájemce, který nabídl realitní kanceláři „obálkovou metodou“ či formou aukce vyšší cenu. Cena mobilních domů odpovídá jejich skutečné hodnotě a marže firem, které domy zhotovují, nejsou přemrštěné.

interiér bytu

Náklady na vytápění – mnoho lidí se dnes stěhuje za město kvůli čistému ovzduší a absenci chaosu a stresových faktorů, které ve městech mnohdy neuvěřitelným způsobem gradují. Dalším problémem současné doby jsou neúměrným tempem rostoucí ceny energií. Dálkové vytápění z kotelen, které topí zemním plynem, je natolik předražené, že je zbytečné se o tom vůbec zmiňovat. V mobilní dřevostavbě lze topit dřevem v krbových kamnech a ušetřit na nákladech značnou sumu. Některé domy jsou dokonce označené energetickým štítkem B, jako velmi úsporné.

ložnice v domě

Dalším plus je možnost mít na svém pozemku studnu – vrt se zdrojem pitné vody a septik, čímž ušetříte i za vodné a stočné. Přípojku na zemní plyn nemusíte mít vůbec, protože vařit lze na sporáku na propan-butan, který je navíc výhřevnější a levnější, než zemní plyn, a rovněž tu neplatíte pevné měsíční poplatky za distribuci. Ale to není vše, chcete-li dosáhnout na další úspory, lze pořídit fotovoltaiku a vyrábět elektřinu nebo ohřívat vodu v bojleru ze slunečních paprsků.

Mohlo by se vám také líbit...