Výrobky

Filtrační písek do bazénových filtrací je stále dobře dostupný

Filtrační písek do bazénových filtrací je médium, které se využívá již mnoho desítek let s obrovskou efektivitou. Písková filtrace pracuje téměř ve všech rekreačních zařízeních tohoto typu, jako jsou plavecké bazény, aquaparky či některé lázeňské objekty. Výhodou filtračního písku 25 kg https://www.bazenygluc.cz/filtracni-pisek-25-kg.html je jeho velmi nízká cena a perfektní dostupnost. Bývá skladem ve většině obchodů, které se filtrací zabývají, a vy si také můžete zvolit, jak velká zrna písek bude mít. Nejčastěji se jedná o velikosti mezi 0,6 a 1,2 mm, bylo prokázáno na základě dlouhodobých testů, že příliš malá zrnka dusí čerpadlo a snižují tak celkový filtrační výkon, a naopak příliš velkými zrny proklouzne větší množství nečistot a filtrace pak postrádá tu správnou účinnost.

dívka v bazénu

Jaká je životnost filtračního písku

Možná si dobře uvědomujete, že i písek má svou omezenou životnost, a že na něj působí erozivní procesy. Ano, je to tak, neustálé tření zrnek o sebe pod tlakem vody obrušuje jejich ostré hrany a za nějaký čas začne písek více propouštět nečistoty, a musí se vyměnit za nový. Podle četnosti filtrování vody to bývá přibližně za dva až tři roky.

voda v bazénu

Kam s ním

Tuto hypotetickou otázku si klade každý, kdo pískovou filtraci využívá. Poměrně velké množství písku se musí někam vysypat, a je tedy žádoucí vědět, kam. Rádi bychom vám poradili, abyste si rozmysleli sypání písku do kontejneru s komunálním odpadem, písek totiž využijete ještě mnoho let poté. Těch možností, kam s ním, je víc. Například se hodí na dětské pískoviště, neboť již nemá ostré hrany a děti se o něj neporaní. Zároveň je zcela netoxický a nealergický, a tak byste s ním mohli obsypat i skalničky anebo jej použít pro zahradní barefoot chodník.

Další možností je prokypření zeminy na záhonu nebo pískování trávníku, čímž se z něj odstraní drny a vyhladí se jeho povrch a uvádí se, že takto pak trávník lépe přijímá živiny http://af.czu.cz/~cernyj/FYTO1/Prednasky-vyziva%2520rostlin/Fyto1PDF-KS-02.pdf z dešťové vody i z půdy.

Mohlo by se vám také líbit...