Business

S pronajatým vozem z pražské autopůjčovny na výlet západně od Prahy

Půjčovna aut v Praze, která pronajímá vozidla na ruzyňském letišti, vám umožní absolvovat výlet do míst, kde jste možná ještě nikdy nebyli. Možná, že to skutečně neznáte západně od Prahy, a domníváte se, že tu přece není žádné turisticky atraktivní místo, které by stálo za zhlédnutí. Rádi bychom vás přesvědčili o tom, že tomu tak zdaleka není, a že možná právě tamní krajina se vám zalíbí natolik, že se k ní budete rádi vracet.

přehrada Klíčava

Lány – o prezidentském sídle v Lánech jste již jistě něco zaslechli, ale možná nevíte, že je tu překrásný zámecký park s jírovcovou alejí a také vyhlášená Lánská obora, kterou můžete navštívit i v rámci naučné stezky. Výhodou pro vás je, že z pražského letiště to sem není daleko, po dálnici D6 pouhých třicet kilometrů.

Klíčava – z Lán se pak můžete nasměrovat po silnici č. 116 k obci Běleč a odbočit směrem na Zbečno, odkud pak vystoupáte po silnici k hrázi vodního díla Klíčava. Tato přehrada zásobuje okolí pitnou vodou a je tu pochopitelně omezen vstup pouze pro pěší chodce, nicméně autem se dostanete až pod hráz a k hrázi je to již jen malý kousek pěšky. Je tu však překrásná příroda a zajímavý výhled do údolí.

hrad Křivoklát

Zbečno, Sýkořice, Račice, Újezd nad Zbečnem – tyto obce v údolí Berounky patří k oblíbené rekreační oblasti, kde se nachází řada chat, z nichž některé jsou postavené i poměrně daleko od řeky. Je tu velmi zajímavý kopcovitý terén uprostřed křivoklátských lesů, který milují cyklisté, vodáci, rybáři i pěší turisté. Je tu také božský klid a málo osídlená oblast, takže si tu můžete báječně odpočinout.

Křivoklát a Nezabudice – pokud vás údolí Berounky oslovilo, vězte, že je tu řada dalších krásných míst, například hrad Křivoklát a také působiště spisovatele Oty Pavla – Nezabudice. Mezi Nezabudicemi a Týřovicemi zasahují až k řece mohutná skaliska, která tu v odlesku slunečních paprsků hrají všemi barvami a dávají vám na vědomí, že údolí Berounky patří k nejkrásnějším přírodním scenériím ve střední Evropě.

Mohlo by se vám také líbit...