Business

Novější auto i pro vás


Pořízení nového auta je v dnešní době opravdu obrovská investice pro většinu lidí. Je potřeba vzít v potaz nejen cenu nového auta, ale především finanční možnosti lidí. A ty jsou často velice omezené. Lidé často nemají ani průměrnou mzdu, a když musí platit ještě bydlení, není se čemu divit, že odkládají nákup auta na neurčito. Koupit dnes auto je otázka stovek tisíc, pokud chcete koupit auto, které je alespoň trochu spolehlivé a bezpečné.

dolary bankovky

Někdo dává přednost zcela novému autu
Úplně nové auto je samozřejmě nejlepší volba, jakou můžete při výběru nového auta udělat. Nové auto nebude mít žádné vady, 5 let s ním nemusíte na technickou a je v záruce, takže kdyby se na něm vyskytla nějaká vada, zpravidla její opravu pokryje záruka. Jenže koupit úplně nové auto si může málokdo. Jejich ceny jsou vysoké a i nejlevnější nové auto stojí stovky tisíc.

I z první ruky může být dobrý kup
Koupit si auto z první ruky, ať už z bazaru nebo přímo od majitele, má také mnoho výhod. Jde čato také o auto v záruce, a navíc s minimálním nájezdem. A navíc nebude stát tolik, jako zcela nové auto. Jsou ale lidé, pro které je nákup i levnějšího auta nemožný. Proto existují různé finanční služby, které poskytují banky, nebankovní společnosti, i samotní prodejci vozidel. Můžete si vzít spotřebitelský úvěr na auto, a auto bude vaše během pár minut.

klíč k autu

Úvěr asi všichni znají. Daná věc je vaše, ale musíte ji splácet. Stačí si sjednat úvěr na základě vašich příjmů, a budete splácet auto třeba dva nebo tři roky. Něco jiného je leasing, kdy si auto jen pronajímáte. Ani leasing ale nemusí být špatnou volbou. Díky úvěru můžete mít nové auto, i když na něj nemáte dostatek vlastních financí. Pozor ale na přeplacení úvěru o spoustu peněz. I u úvěru můžete podepsat nevýhodné podmínky, proto nepodepisujte to první co vám kdo nabídne.

Mohlo by se vám také líbit...