Výrobky

Jak připravit zahradní bazén na zimu – Co při zazimování nesmíte zanedbat?

V létě si bazén užíváme, na zimu ho ale musíme dobře připravit. Zazimování bazénu musí proběhnout správně, jak to ale provést? Jak na zimu bazén ochránit?

Jak připravit zahradní bazén na zimu – Co při zazimování nesmíte zanedbat?

Zazimování bazénu je velmi důležité, malé nadzemní bazény je nejlepší na zimu vypustit kompletně celé, ale u velkých zapuštěných bazénů je celkem škoda zbavovat se celého obsahu vody v bazénu, je to zbytečné a sebou to také nese práci a starosti navíc. Takže pokud v bazénu přes zimu vodu necháte, je vhodné vodu vůbec odpouštět? Kolik vody odpustit a jak se postarat o to, aby bazén přežil zimu bez úhony?

venkovní bazén

Zimu nikdy nepodceňujte

Necháváte vodu v bazénu přes zimu? To neděláte špatně, ale je třeba podniknout jisté kroky. Pokud máme doma jen malý nadzemní bazén, který je navíc nafukovací nebo má nafukovací okraje, je vždy rozumnější, vodu z bazénu vypustit úplně a bazén na zimu uschovat. U středně velkých a velkých zahradních bazénů se ale voda nevypouští nebo se maximálně vypustí jen její malá část. Stále ale v bazénu voda zůstane. Je jasné, že hladina začne zamrzat, jakmile v zimě udeří mrazy, co ale potom? Jak to vyřešit? Bazén je třeba chránit, přidat do vody zazimovač, postarat se o filtraci a podobně. Samozřejmě je potřeba bazén i vhodně přikrýt. Určitě je totiž třeba myslet i na to, že do nezakrytého bazénu během zimní pauzy mohou padat nečistoty, na podzim zejména listí a podobně. A co dál?

zahradní bazén

Pozor na poškození stěn bazénu

Zmrzlá voda pracuje jinak, než voda během léta. Led je nebezpečný zejména co se stěn bazénu týče. Stěny mohou být v mrazech poškozeny, mohou popraskat, což jistě nechcete. Takový bazén by se musel opravit nebo zcela dát pryč a bylo by potřeba pořídit nový, dle míry poškození. Proti tomu ale chrání dilatační plováky do bazénu Chlorito.cz. A co umí? Dilatační plováky jsou od toho, aby zpracovaly tlak, který se vytváří, když hladina zamrzá. Díky tomuto tlaku jsou pak stěny bazénu v ohrožení.

Ovšem právě dilatační plováky fungují jako ochrana a tlaku kvůli vznikajícímu ledu se už bát nemusíte.

Mohlo by se vám také líbit...