Business

Co nejhoršího se může přihodit při stěhování

Co nejhoršího se může stát Odnes to v souvislosti se stěhováním? Těch situací je víc a my bychom se zmínili alespoň o těch zásadních.

Zapomenete na parkovací místo

Když se stěhují lidé z venkovského sídla opět na venkov, parkování pro stěhovací vozy je nutné řešit pouze v případě, že je k domům omezený přístup. Obvykle to však nepředstavuje významný problém, většinou je možné před domem jednoduše zastavit a postupně z auta vykládat naložená břemena. Mnohem horší situace je však ve městech, kde je omezený vjezd nebo nedostatek parkovacích míst, která jsou navíc placená. Typickým příkladem je Praha, kde je vysloveně nutné objednávat parkovací místo pro stěhovací firmu předem na odboru dopravy městského magistrátu. Žádost musíte podávat nejméně 30 dnů předem, což je lhůta, kterou mají úředníci k vyřízení vašeho požadavku.

stěhování krabic s věcmi

Přeceníte své síly

Nezapomeňte, že stěhování je náročný proces nejen na fyzickou kondici, ale zejména na psychiku. Jedná se o souvislý sled mnoha úkonů a na žádný nesmíte zapomenout. Stěhování provází mimo jiné i administrativní úkony, jako je přepis energií, nová nájemní smlouva, nové osobní doklady, nahlášení změny poštovní adresy, a samozřejmě také balení věcí. Někteří lidé si stěhování naplánují příliš pozdě a pak nestíhají běhat po úřadech a současně balit věci a demontovat nábytek, anebo se snaží vše zvládnout sami a pak zjistí, že je to nad jejich síly. Tehdy však už bývá pozdě.

kartonová krabice pro stěhování

Co bychom vám mohli doporučit, je s předstihem šesti týdnů se v klidu posadit ke stolu, rozložit na něj papírový poznámkový blok, vzít do ruky propisku (žádný mobil ani počítač) a docela prostým způsobem si zapsat do sešitu vše, co vás v souvislosti se stehováním napadne. Rozdělte si v rámci rodiny navzájem úkoly, aby každý byl zodpovědný jen za něco a nebylo toho moc jen na jednoho z vás, a současně s tím takto v předstihu kontaktujte stěhovací firmu. Společně se pak doberete optimálního postupu tak, aby vše na sebe navazovalo a vyhnuli jste se zbytečnému stresu.

Mohlo by se vám také líbit...