Elektro

Všichni propagují elektro auta, ale stojí to za to?

Spousta lidí propaguje elektro auta. Nejedná se jen o firmy, které něco takového vyrábějí, ale i obyčejné lidi. Mnoho lidí v něčem takovém vidí spoustu výhod, ale věřte, že něco takového nabízí spíše více nevýhod. Pokud například člověku nebude mít doma svou vlastní nabíječku, bude muset jezdit vůz nabíjet na čerpací stanice, kde může strávit klidně i hodinu, než dojde k tomu, že se vůz nabije. Není to jediná nevýhoda, se kterou se u elektro auta můžete setkat.

nabíjení auta

Další nevýhodou je tichost tohoto vozu. Když jede obyčejné auto, člověk jej slyší. Když ale jede auto elektro, nemáte šanci jej slyšet. Existuje mnoho lidí, kteří i přesto, že by neměli, procházejí přes silnici bez toho, aniž by se podívali, jestli zrovna něco jede, protože vsázejí na svůj sluch. S elektro auty se už ale člověk nebude moct na svůj sluch spoléhat, protože by mohl být velice překvapen.

Rozhodně může být pro mnohé velkou nevýhodou také cena takového vozu. Jsou lidé, kteří jsou rádi za to, že si mohou dovolit vůz do 100 000,-, natož drahé elektro auto. Ve výsledku by více lidí začalo jezdit MHD než autem, protože na něj nebudou mít. Mnoho lidí by mohlo v něčem takovém vidět pozitivum, protože bude na cestách méně aut a oni se tak rychleji dostanou tam, kam potřebují, ale pro ty, kteří neradi jezdí MHD a je pro ně lepší jet autem a to například do práce, protože zde nemusí ani hromadná doprava jezdit, je nejlepší jet autem. Pokud ale na něj nebudou finančně mít, bude to problém.

bílé auto

Každý se může na elektro auta dívat dle svého uvážení, ale pro společnost představuje více nevýhod, než výhod. Člověk tak může kvůli čekání na dobití auta zbytečně ztratit hodinu svého života, během které už mohl být například doma a strávit čas se svou rodinou.

Je také otázkou, kolik budeme časem za elektřinu ještě platit. Tím, jak ceny rostou, je možné, že elektřina bude ve výsledku ještě dražší než benzín s naftou dohromady a to za jeden litr.

Mohlo by se vám také líbit...