Zvířata

Chov exotických zvířat

Na chov jakéhokoliv zvířete musíte být velice opatrní. A zároveň se co nejvíce informovat o tom co svému budoucímu mazlíčkovi pořídit. Aby mohl být šťastný, zdravý a prostě se cítit celkově co nejlépe. Od toho teď tady budete vy. Zvíře se na vás stane zcela závislé. Takže se musíte opravdu dobře rozhodnout. Třeba právě u exotických zvířat by to nebylo poprvé. Potom prolézají hadi trubky v panelácích. Nebo je možné potkat prudce jedovatého pavouka u vás někde v tmavém koutku. Pak přijede odchyt a nebohé zvíře, když to dobře jde a je volné místo, končí v zoologické zahradě.

leguán

Určitě není vhodné pořídit si zvíře takzvaně jen proto abych byl důležitý. Anebo abych na sebe strhl co nejvíce pozornosti. Ubližujete akorát zvířeti, a to si určitě žádnou pozitivní pozornost nezaslouží. Asi nejdůležitější aspekt pro spokojený život vašeho exotického mazlíčka je strava. Soustřeďte se na kvalitní a pestrou stravu. Za další musíte zajistit optimální vlhkost a teplotu. Když toto vše berete v potaz můžete směle přistoupit ke koupi. Také určitě také víte, že pokud chcete chovat exotické zvíře jeho divoké instinkty neodstraníte. Takže ať se snažíte zvíře sebevíc rozmazlovat, mějte vždy na paměti jeho přirozenou divokost. A buďte vždy obezřetní. A snažte se vyhnout polekání nebo podráždění. Vždy si kupujte mládě ne dospělého jedince. Může si zvykat na vás i domácí prostředí už od miminka. Zjistěte si všechny informace a rozhodněte se už na pevno, že vás po chvíli nepřestane bavit.

chameleon

Exotické zvíře nepatří do domu ani do bytu. Ten, kdo se bude přizpůsobovat budete vždycky jenom vy. Dodržujte podmínky pro jeho zdravý a správný vývoj. Nikdy nezapomínejte na pravidelné kontroly u veterináře. A za poslední musíte zajistit by tak, aby zvíře nemohlo v žádném případě utéct. Chov exotických zvířat je velice náročný. A to nejen po stránce času a péče. Ale myslím také po stránce finanční. Určitě to není pro každého. A vy se opravdu hodně dobře rozmýšlejte. Ale pokud prostě to zvíře milujete, tak není co řešit. A přeji vám a vašemu zvířeti jen ty nejkrásnější chvíle. 

Mohlo by se vám také líbit...