Peníze

Podnikání – když peníze nerostou na stromech

Už dlouho sníte o tom, že si splníte svá tajná přání, odstřihnete se od svého zaměstnavatele, budete, jak se říká, svým pánem nejen po finanční, ale také po časové stránce, a začnete dělat věci tak, jak chcete vy a jak vyhovují vaším představám? No, jo jenže podnikání není tak lehkou záležitostí, jak se může na první pohled zdát. Nejen že vás tato cesta stojí velké množství nervů, zařizování, zodpovědnosti, nejistoty, zda budete úspěšní a zda budou vámi nabízené služby žádané, ale také se musíme smířit s nemalými finančními výdaji, hlavně tedy v začátcích. Kde ale tyto peníze vzít?

výpočet financí

Jednou z nejvíce využívaných možností je samozřejmě cesta půjčky. Kdo půjčuje podnikatelům? Odpověď je naprosto jednoduchá: snad každá banka. Všimněte si slova banka a velice dobře si jej zafixujte, protože půjčování peněz je velice vážnou věcí, a tak se v ní vyplatí být obezřetní a spoléhat se tak na ověřené instituce, nikoli tedy na nejrůznější lichváře, jejichž nabídky se sice mohou na začátku zdát výhodnější, ovšem v konečné fázi přijdete na to, že nejen že připlatíte mnohem víc, ale navíc se zde nachází celá řada dalších chytáků, které zaručují velké problémy. Rozhodně se nemusíte obávat, že byste si nevybrali žádnou banku, protože je jich na trhu v současné době celá spousta. Tento fakt Vám navíc velice hraje do karet, protož vzhledem k tak velkému počtu se zde nachází konkurence, která sebou samozřejmě nese i boj o klienty, jež obnáší i nabídku výhod. S výběrem si tak dejte na čas a vše si dobře propočítejte. V této oblasti se nemusíte stydět ani s radou od profesionála anebo alespoň od osoby, jež se v této sféře již nějakou dobu pohybuje a tím pádem má i náležitý přehled.

Nebudete-li chtít zabrouzdat do vod půjček a úvěrů, http://www.stavebky.cz/pu/ můžete vyzkoušet například možnost investora anebo dotace. Ani jedna z těchto možností ale není tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát, a jak je často prezentováno. V současné době se na trhu totiž nenachází až tak velké množství investorů a každý si dává pozor na to, do čeho své peníze vloží. Se ziskem dotací, nejčastěji tedy z evropské unie, to taky není zrovna procházka růžovým sadem, protože jsou zde na podnikatele kladeny velké nároky a obdrží je jen ti nejlepší z nejlepších, tedy ti s nejlepšími projekty. V praxi to ovšem chodí jednodušší cestou známostí.

Předání peněz

Oblíbenou variantou, jež lze označit za poměrnou novinku, k nichž se přiklánějí hlavně mladí podnikatelé, je tzv. crowdfunding. Jedná se o nalezení skupiny osob, velice často úplně normálních lidí, která se dohromady složí na vámi požadovanou částku, výměnou za vaše produkty, lepší cenovou nabídku, dárky anebo jiná další lákadla. Tato varianta je tak výhodná pro obě strany, vy budete mít požadovaný obnos a také potencionální zákazníky, kteří vaše produkty, popřípadě doporučí dále, a vaši sponzoři budou spokojeni s benefity za poměrně nízkou částku, kterou do vás vložili.

Mohlo by se vám také líbit...