Business

Jak si usnadnit rekonstrukci chaty pro celoroční bydlení

Současná doba plná stresu, který převládá zejména ve větších městech, nutí mnohé z nás alespoň k zamyšlení nad změnou životního stylu. V první řadě máme možnost změnit stravovací režim, zařadit do každodenního rozvrhu více pohybu a zároveň i častější pobyt na čerstvém vzduchu mimo městské aglomerace. Lidé, kteří mají možnost trávit volný čas na chalupě, si právě zde mohou uvědomit, že by nebylo od věci zanechat město definitivně za sebou, dát mu „sbohem“ a odstěhovat se na venkov natrvalo.

skladové kontejnery

Tehdy pak přichází na řadu prodej bytu a rekonstrukce chaty pro celoroční bydlení.

V první řadě je zapotřebí objekt vyklidit a připravit na stavební práce. To však může komplikovat nedostatek volných prostor pro uskladnění nábytku, koberců, domácích spotřebičů a všech osobních věcí, zvláště pak poté, co prodáte byt a v chatě již bydlíte natrvalo např. přes letní období.

chatová oblast

Jestliže nemáte žádné vhodné prostory, kam by se tyto předměty mohly umístit, je možné využít nabídku pronájmu skladu v Praze. Jedná se o přepravní kontejnery pro lodní a kamionovou dopravu, v nichž putuje zboží tisíce kilometrů napříč celou planetou. Kontejnery jsou zhotovené z kovu, jsou uzamykatelné a plně zabezpečené před povětrnostními vlivy a zčásti i před krádežemi. Pokud se někdo bude chtít do kontejneru vloupat, pochopitelně pro něj nebude překážkou ani dveřní zámek, a tak máte-li podezření na něco takového, je možné zabezpečit kontejner alarmem nebo kamerovým systémem.

Kontejner je možné pronajmout na libovolně dlouhou dobu, tedy například po dobu probíhající rekonstrukce objektu, kdy máte na bezpečném místě nejen uskladněné všechny vaše předměty, ale máte je také na dosah a kdykoli lze odtud cokoli vyprostit, anebo naopak dovnitř něco dalšího přidat. Je to mnohem výhodnější řešení, než např. pronájem skladu u stěhovací firmy, kde máte vaše věci sice v bezpečí, ale daleko od domova.

Mohlo by se vám také líbit...