Nezařazené

Halogenové žárovky mají stále co nabídnout

Svícení je záležitost, která se lidstva týká již od nepaměti, a proto existují různé zdroje světla. Ačkoliv se v současné době skloňují spíše LED žárovky, i ty halogenové jsou však typem, který by měl být v povědomí lidí. Určitě se ptáte, proč? Zde jsou některé z důvodů, které vás mohou přesvědčit:

cyklus

  • Vyzařování příjemného bílého světla
  • Lepší stabilita světelného toku
  • Koncentrované svítící těleso
  • Umožňují konstruovat kompaktní zdroje světla
  • Delší životnost oproti klasickým žárovkám

Jak vidíte, výhod je hned několik a rozhodně to nejsou všechny. Abyste však pochopili podstatu těchto zdrojů světla, je dobré podívat se na specifickou kategorii, kterou jsou světelné zdroje reflektorového typu. Díky speciálnímu tvaru baňky je možné světlo koncentrovat na určité místo, a proto se zbytečně neplýtvá tam, kde není třeba. Variantou tohoto zdroje světla jsou i produkty ze sortimentu https://www.lightpark.cz/halogenove-reflektorove-zarovky-mr11/, které jsou typem MR11. Patice u tohoto typu je GU4, která není tak obvyklá, jako patice GU5,3 u typu MR16.
Z tohoto důvodu je dobré se při nákupu nesplést, ale skutečně vybrat právě ten typ svítidla, který bude pro vaše potřebný nejvhodnější. Pokud byste si nevěděli rady a třeba i tápali, co je pro vaše svítidlo ideální zdroj světla, pak je dobré nechat si poradit, byť to bude nějaký váš známý. Vracet totiž následně zboží s tím, že nepasuje do vašeho svítidla, to není něco, co byste chtěli řešit.

žárovka

Stačí si změřit rozteč pinů

Zatímco u MR11 je rozteč pinů 4 mm, u MR16 je to rozteč jiná. Největší rozdíl však tkví v průměru reflektoru, který je u typu MR11 menší, a to skoro dvojnásobně. Díky těmto informacím se vám nestane, že byste vybrali špatně, leda byste to chtěli udělat záměrně. Naštěstí díky možnosti nechat si poradit i přes internet si můžete být jisti, že vyberete správně.

Mohlo by se vám také líbit...